התקנת גריל גז

צריכים התקנת גריל גז? חשוב שתדעו שלצורך התקנת גריל גז על פי דרישת החוק והתקן, רק טכנאי גז מוסמך רשאי לבצע עבודה זאת, ומהסיבה שאין באפשרותכם לבדוק את חיבורי הגז, בכדי לשלול אפשרות דליפת גז, מגריל גז החדש שרכשתם. לכן התקנת גריל גז חובה שתעשה רק ע"י טכנאי גז מוסמך.

התקנת גריל גז לא מקצועית גרמה בעבר לאסונות רבים ועשויה לסכן חיים, לכן למען ביטחונכם האישי והשקט הנפשי רצוי שתזמינו רק טכנאי גז מוסמך לביצוע התקנה ראשונית של גריל גז בדרך הבטוחה.

התקנת גריל גז לנקודת גז קיימת

אם דאגתם מראש לנקודת גז לגריל, טכנאי גז יחבר את גריל הגז לנקודת הגז הקיימת. אם לא, קימת אפשרות להוסיף קו גז לגריל. התייעצו עם טכנאי גז על האפשרות והדרך שבה ניתן להוסיף קו גז לגריל.

גריל הגז יחובר לנקודת גז קיימת באמצעות ברז גז מיוחד, ברז ניתוק מהיר. יחודו של ברז ניתוק מהיר הוא שבעת חוסר שימוש בגריל הגז, ניתן לנתק את צינור הגומי השחור בקלות וללא צורך להזמין טכנאי גז. טכנאי הגז יבצע בדיקה ויזואלית לשלמות הגריל ובדיקת לחץ ראשונית לפני הפעלה לשלילת דליפת גז לאחר מכן יחבר את גריל הגז באמצעות צינור הגומי הגמיש שאורכו לא יעלה על 3 מטר לפי דרישות התקן לברז גז ניתוק מהיר.

התקנת גריל גז לבלון גז

אפשרות התקנת גריל גז זאת ניתנת כאשר לא קיימת תשתית במרפסת השמש או בחצר, וזאת מהסיבה שטכנית לא ניתן להתקין תשתית גז כזאת. לצורך ההתקנה וליפני הזמנת טכנאי גז יש צורך לדאוג מראש לרכישת בלון גז 5 ק"ג כולל ווסת גז מתאים לבלון הגז. כאשר הכול מוכן הזמינו טכנאי גז מוסמך שיבדוק את תקינות גריל הגז, יחבר את ווסת הגז לבלון, ויוסיף צינור גז שחור גמיש לאספקת גז לגריל הגז.

כללי בטיחות לאחר התקנת גריל גז

  • בחיבור גריל הגז לברז ניתוק מהיר על גבי קיר המרפסת או החצר, חובה לאחר כל סוף שימוש בגריל הגז לסגור את ברז הגז.

  • בחיבור גריל גז לבלון גז וליפני כל הפעלת הגריל, חובה להוציא את בלון הגז מתא האחסון התחתון שמתחת לגריל ולהרחיק את בלון הגז ככול האפשר ממקור האש. בסיום השימוש בגריל הגז הקפידו תמיד לסגור את ברז הגז בבלון הגז.

לפני הזמנת טכנאי גז לצורך התקנת גריל גז, יש לדאוג להרכבה מושלמת של כול חלקי הגריל בעצמכם.

ללא התקנת גריל גז ע"י טכנאי גז מוסמך לא תינתן אחריות ושרות על המוצר.

אזהרה!

במקרה של דליפת גז, כל ניצוץ קטן עלול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לפיכך כל פעולת פירוק, הרכבה או טיפול במערכות גז תתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך בלבד.

התקשרו 👇

התקנת גריל גז - רישיון

המלצות על טכנאי גז מאתר מידרג

התקנת גריל גז - מידרג

המלצות על טכנאי גז שבי-גז מאיזי

התקנת גריל גז - easy