התקנת עמדת מיכלי גז

תכנון והתקנת עמדת מיכלי גז

צריכים התקנת עמדת מיכלי גז? לצורך התקנת עמדת מיכלי גז בבניין או בבתים פרטיים יש לתת חשיבות עליונה לבטיחות ועמידה מחמירה על חוקי התקן הישראלי לגז ורק טכנאי גז מוסמך רשאי לתכנן ולבצע עבודה זאת. שבי-גז טכנאי גז מוסמך מתקין עמדת מיכלי גז בהתאם לתקן הישראלי לגז(ת"י 158) וכללי הבטיחות הנהוגים בו. באם מדובר בבית משותף, צריך ראשית לקבל רשות והסכמת דיירי הבניין להתקין מיכלי גז בבניין. מכאן והלאה חובתו של טכנאי גז לבצע את ההתקנה על פי התקנות הנהוגות בתקן הישראלי לגז.

מרחקי התקנת עמדת מיכלי גז:

  • 0.50 מטר מפתח חלון.

  • 3 מטר ממקום נמוך ומבור ביוב.

  • 0.7 מטר ממקור ניצוץ חשמלי (מזגנים).

  • 1.2 מטר מפתח דלת.

  • הרחקה של בלוני גז 12 קילו מבלוני גז 24 מרחק של כ-3 מטר.

דרישות התקן להתקנת עמדת מיכלי גז.

עמדת מיכלי הגז חייבת להיות ממוקמת במקום נגיש ככל האפשר לצורך הוצאת והחלפת מיכלי הגז בעת הצורך ועדיף שמיכלי הגז לא ימוקמו בחצר סגורה שתצריך תאום הגעה עם חברת הגז לצורך החלפתם.

עמדת מכלי גז תקנית כוללת הגעת צינור גז קשיח מדירת המגורים לחצר הבניין ותמוקם ע"י טכנאי גז מוסמך בהתאם לתקן הגז ומרחקי הביטחון הנהוגים בו. עמדת מיכלי גז תקנית כוללת ווסת גז כשלאחריו סליל צינורות נחושת דקים ובראשם הברגות מתאימות לצורך חיבורי מיכלי הגז, ומכסה עשוי פח להגנה על מיכלי הגז וכל אביזריו.

מיכלי גז רוכשים אך ורק מספק גז מורשה.

אזהרה!

במקרה של דליפת גז, כל ניצוץ קטן עלול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לפיכך כל פעולת פירוק, הרכבה או טיפול במערכות גז תתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך בלבד.

התקשרו 👇

התקנת עמדה למיכלי גז - רישיון

המלצות על טכנאי גז מאתר מידרג

התקנת עמדת מיכלי גז - מידרג

המלצות על טכנאי גז שבי-גז מאיזי

עמדת מיכלי גז - איזי