כיריים גז, שאלות ותשובות

למה ההצתה בכיריים עובדת  ללא הפסקה?

כנראה שניקיתם את הכיריים עם הרבה מים וחומרי ניקוי, המים חדרו לכיריים ופגעו במערכת ההצתה. במצב זה יש לנתק את כבל חשמל ההצתה של הכיריים משקע החשמל בקיר ולחכות מספר ימים ובכך לאפשר למים שחדרו לכיריים להתייבש. בדרך כלל תופעה זאת נעלמת כאשר המים שחדרו לתוך הכיריים יתנדפו לאחר מספר ימים.

למה כאשר מדליקים את האש נשמעים פיצוצים?

תופעה זאת קוראת לאחר ניקוי המבערים בכיריים והחזרתם לא בדיוק במקום. יש לשים לב תמיד שהמבערים וראשי המבערים יושבים וממוקמים בתושבות הכיריים היטב במקומם.

למה עוצמת הלהבה בכיריים חלשה מאוד?

לאחר שימוש ממושך בכיריים נסתמים  החרירים במבערי הכיריים עקב לכלוך שהצטבר במשך הזמן  והשנים, כתוצאה מכך עוצמת האש נחלשת. לפיכך לצורך פתיחת הסתימות הזמינו טכנאי גז שבאמצעות סיכות מיוחדות יפתח וינקה את הסתימות. במקרה שלא ניתן לפתוח את הסתימות, יחליף טכנאי הגז את הדיזות בהתאמה לכול מבער ומבער.

למה אני מריח ריח של גז מהכיריים?

אם הכיריים חדשות, כנראה שאדם לא מקצועי התקין את הכיריים. אם מדובר בכיריים ישנות יתכן שקיימת דליפה פנימית בכיריים ויש להחליפם. אל תחכו וקראו בהקדם לטכנאי גז שיבצע בדיקה לאיתור הדליפה.

למה הכיריים נכבים כאשר עוזבים את כפתור ההדלקה?

מדובר בחיישן גז תקול בכיריים. יש להזמין טכנאי גז שיפרק את הכיריים ויחליף את חיישן הבטיחות. עלות החלפת חיישן בכיריים יקרה ולא תמיד כדאית, על פי רוב תיקון זה לא יוצלח לאורך זמן. במקום זאת עדיף לשקול החלפת הכיריים בחדשות.

אזהרה!

במקרה של דליפת גז, כל ניצוץ קטן עלול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לפיכך כל פעולת פירוק, הרכבת כיריים או טיפול במערכות גז תתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך.

שאלות ותשובות טכנאי גז - רישיון

טכנאי גז מוסמך באתר מידרג.

טכנאי גז - מידרג

טכנאי גז מוסמך באתר איזי.

טכנאי גז - איזי