תשתיות גז 

התקנת תשתיות גז

תשתיות גז, שבי-גז טכנאי גז מ.ר.504317 יעוץ ותכנון תשתיות גז בדירות ובתים פרטיים. לצורך התקנת תשתיות גז מזמינים טכנאי גז מוסמך שיתכנן מה מתאים לצרכי המקום ובהתאם לכללי התקן הישראלי לגז (ת"י - 158),יניח את צנרת הגז ויקבע אותה למקומה. ליפני פריסת תשתיות הגז בדירה, יברר טכנאי  גז, עם בעל הדירה כמה נקודת גז נחוצות לו, מיקומם, ואילו מכשירי צורכי גז יחוברו  לנקודות שבחר. לרוב מדובר בנקודות חיבור גז לכיריים, גריל ומחמם מים. טכנאי הגז יתכנן ויבדוק מהו מקור אספקת הגז לדירה, אם ממיכלי הגז בבית קרקע, או בחיבור למונה גז דירתי.

הנחת תשתיות גז בהתאם לתקן.

טכנאי גז יניח צנרת גז תיקנית מצופה בציפוי פלסטי צהוב קשיח  לצורך ההגנה על צינור הנחושת הפנימי. קיימות שתי מידות עובי לצינורות שבהם יבחר טכנאי גז להניח ובהתאם למכשירי צורכי  הגז בדירה והם: צינור בקוטר 3/8 שמיועד לאספקת גז לכיריים ולגריל גז, וצינור בקוטר 1/2 עבה יותר בכדי לספק גז למחמם מים דירתי שצורך כמות גז מוגברת.

לאחר פריסת צנרת הגז מתחת לריצוף, יש לדאוג שצנרת הגז תהיה מקובעת ואף מבוטנת, ובמקרה שצנרת הגז עוברת מעל הריצוף ועל גבי קירות חשופים, טכנאי גז יקבע צנרת זאת לקיר באמצעות חבקים ובמרחקים שלא יעלו על 2 מטר אחד מהשני על פי דרישות התקן הישראלי לגז.

תשתיות גז - חובת הנחת צנרת גז בעלת תו תקן בלבד.

התקנת צנרת גז לא מתאימה ולא תקנית שלא הונחה ע"י טכנאי גז מוסמך ולאחר גמר הבניה והשיפוץ, תגרום לצורך בהרמת הריצוף ובהתקנת תשתית גז תקנית חדשה.

אזהרה! 

אילתור בגז זה משחק באש. חובה להזמין רק טכנאי גז מוסמך.

במקרה של דליפת גז, כל ניצוץ קטן עלול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לפיכך כל פעולת פירוק, הרכבת כיריים או טיפול במערכות גז תתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך.

תשתיות גז - שלב 4
תשתיות גז - שלב 3
תשתית גז - שלב 2
 תשתית גז - שלב 1
תשתיות גז - רישיון

טכנאי גז מוסמך באתר מידרג.

תשתיות גז - מידרג

טכנאי גז מוסמך באתר איזי.

תשתיות גז - easy